Aranżacje kuchni z wyspą podbijają nasze serca

Wystrój wnętrz naszych mieszkań zmienił się w ciągu ostatnich dziesięcioleci diametralnie. Pojawiły się aranżacje kuchni z wyspą, a wnętrza stały się bardziej otwarte i przestronne. Kuchnia stała się pomieszczeniem równie reprezentacyjnym, jak salon. Dbamy o jej efektowny wygląd i nieskazitelny porządek. Szukamy ciekawych, oryginalnych rozwiązań, które poprawią funkcjonalność pomieszczenia i sprawią, że poczujemy się w nim przyjemnie i komfortowo.

Aranżacje kuchni z wyspą, wbrew pozorom, stały się tak popularne nie tylko ze względu na efektowny wygląd pomieszczenia, ale także z uwagi na konieczność wydzielenia strefy przeznaczonej do wykonywania kuchennych czynności z całego wnętrza, które wcześniej w naturalny sposób stanowiło z salonem jedną całość. Taki wystrój jest bardzo praktyczny i funkcjonalny z kilku powodów.

Po pierwsze – aranżacje kuchni z wyspą dzielą przestrzeń

Pomimo tego, że coraz częściej pragniemy mieć kuchnię otwartą na salon, jednocześnie pragniemy zaznaczyć, gdzie kończy się kuchnia, a zaczyna strefa do spożywania posiłków oraz odpoczynku. Do tego celu doskonale nadaje się kuchenna wyspa. Choć nie dzieli całkowicie wnętrza i pozwala na swobodną komunikację pomiędzy osobami znajdującymi się w obu tych pomieszczeniach, jednocześnie też wyraźnie wyznacza ich granicę.

Po drugie – umożliwia ukrycie przed oczami gości tego, czego widzieć nie powinni

Każdy z nas marzy, by w naszej kuchni zawsze panował ład i porządek. Jednak, czy zawsze jest to możliwe? Zdarza się przecież, że szybko przygotowujemy posiłek, potem zjadamy go i wybiegamy do pracy. Albo szykując imprezę okolicznościową, nie zdążymy uprzątnąć całej kuchni tak, jakbyśmy chcieli. Na szczęście aranżacje kuchni z wyspą pozwalają dyskretnie ukryć przed oczami gośćmi nieuprzątnięte elementy zastawy i inne kuchenne akcesoria.

Po trzecie – gdzie ja mam to wszystko schować?

Wyobraźmy sobie, o ile mniej miejsca do przechowywania miałyby gospodynie, gdyby nie aranżacje kuchni z wyspą. To dzięki nim, pomimo tego, że pomieszczenie jest otwarte na salon, możliwe jest wygospodarowanie dodatkowego miejsca na kuchenne naczynia, przyprawy i produkty spożywcze. Pod kuchenną wyspą może się bowiem ukryć całkiem sporo szafek. Ich pojemność i ilość zależy oczywiście od wymiarów wyspy.

Po czwarte – komfortowe miejsca przy blacie

Warto zwrócić uwagę, że aranżacje kuchni z wyspą bardzo często uwzględniają ustawienie przy blacie wygodnych hokerów. To przyjemna przestrzeń do delektowania się kawą oraz plotkowania. Sprawdza się też przy szybkim śniadaniu, po którym szybko wychodzimy z domu. Jego zaletą jest to, że siedząc przy blacie, wyspy mamy bezpośredni kontakt z osobą, która przygotowuje w kuchni posiłek.

Po piąte – efektowny wygląd

O tym, że takie kuchnie wyglądają bardzo elegancko i efektownie nie trzeba chyba przekonywać. Dowodem jest coraz większa liczba osób wprowadzająca podobny wystrój we własnych domach. Do tego dochodzi też wygoda. Jeśli zadbamy o odpowiednią odległość pomiędzy wyspą a szafkami umieszczonymi przy ścianie, będziemy mieć wystarczająco dużo przestrzeni, aby swobodnie poruszać się po kuchni, a jednocześnie nie będzie konieczności pokonywania dużych odległości, by dostać się do szafek umieszczonych po przeciwległej stronie.

Aranżacje kuchni z wyspą mają wiele zalet. I choć tutaj wymieniono ich już wiele, z pewnością znajdziecie kolejne, którymi mam nadzieję, zechcecie się z nami podzielić.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge