Czym się kierować wybierając zestaw mebli ogrodowych?

Kupując zestaw mebli ogrodowych, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Musimy uwzględnić wielkość ogrodu, do tego liczbę osób, które będą zwykle korzystać z wybranego zestawu. Nie bez znaczenia pozostaje dopasowanie do aranżacji zielonej przestrzeni. Sprawdzamy, na co jeszcze zwrócić uwagę, by znaleźć idealny zestaw do swojego ogrodu.

Domownicy i goście

Przede wszystkim musimy uwzględnić, ile osób będzie na co dzień lub tylko okazjonalnie korzystać z mebli ogrodowych. Od tego bowiem zależy, jakiego rodzaju zestaw sprawdzi się na spotkania rodzinne i ze znajomymi. Dla nikogo nie powinno zabraknąć wygodnego krzesła lub fotela. Na stole muszą zaś zmieścić się naczynia z jedzeniem, ale i te, na których goście będą spożywać przygotowane smakołyki.

Samotnie mieszkająca para może pokusić się o zestaw, w którym są tylko dwa lub trzy krzesła bądź fotele ogrodowe. Do tego wystarczy niewielki stolik kawowy. Atutem takiego wyboru jest fakt, że tak niewielki zestaw można przenieść na taras lub balkon, jeśli poza sezonem letnim, w ogrodzie nie są planowane żadne wspólne imprezy.

Duża rodzina, która regularnie przyjmuje gości, musi zadbać o pokaźniejszą liczbę elementów wyposażenia w meble ogrodowe. Aby mieć większe pole do popisu i móc pomieścić nawet kilka nieplanowanych osób, warto poszukać zestawu składającego się z narożnika lub mebli modułowych. W ostatnim przypadku mamy bowiem do czynienia z produktami, które można ustawiać na kilka sposobów, zgodnie z potrzebami i preferencjami. Za to narożniki są o wiele pojemniejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Nie narzucają z góry maksymalnej liczby osób, które mogą na nich siadać. Tak wykonane zestawy mebli ogrodowych z Bazkar.pl, sprawdzają się na lata użytkowania.

Meble dopasowane do metrażu

Nie możemy zapominać o tym, na jak wiele pozwala nam przestrzeń ogrodowa. Jeśli jest ona dość duża, zmieściły się wszystkie niezbędne elementy, jak domki narzędziowe, murowany grill, miejsce na nasadzenia i skalniaki, a wciąż pozostaje sporo wolnego trawnika, warto część z niego przeznaczyć na stworzenie typowej strefy relaksu. W takim przypadku możemy przebierać pośród ulubionych kompletów mebli ogrodowych.

Mała działka to już więcej ograniczeń. Zestaw składający się z krzeseł, stolika i dodatkowych elementów, nie może zabierać większości przestrzeni. Nie powinien również przytłaczać i skupiać na sobie uwagi. Tu poleca się wybór nieco mniej obszernych kompletów, subtelniejszych w swoim wydaniu i sprawiających wrażenie lekkich wizualnie. Dobrze sprawdzają się wspomniane meble modułowe, bo od użytkowników ogrodu zależy, w jaki sposób je ze sobą zestawią.

Na tarasy i balkony można wybierać meble ogrodowe aluminiowe lub drewniane, najlepiej składane. Sprawiają najmniej kłopotu podczas przechowywania, poza tym są lekkie, łatwo je przenosić w inne miejsce, natomiast wizualnie najlepiej pasują do minimalistycznych tarasów i balkonów.

Materiały naturalne czy sztuczne?

Zestawy mebli ogrodowych wykonywane są z surowców naturalnych lub sztucznych. Jedne i drugie mają wady oraz zalety. Na co postawić? Gdy możemy sobie pozwolić na przechowywanie elementów wyposażenia zielonej przestrzeni poza sezonem letnim, w suchym pomieszczeniu, zadowolą nas meble drewniane. Piękne, ponadczasowe, oryginalne. Jeśli zaś planujemy całoroczne korzystanie z produktów ogrodowych, postawmy na technorattan. Gdy krzesła i stolik mają nam posłużyć jedynie na tarasie lub balkonie, sprawdzą się wykonania metalowe, które na zimę wystarczy okryć specjalnym pokrowcem.

Weźmy pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki. Przemyślmy nie tylko swój budżet przeznaczony na zakup zestawu mebli ogrodowych, ale i estetykę wpisującą się w aranżację ogrodu, liczbę osób korzystających z takiego zestawu oraz wytrzymałość materiałów, z jakich są wykonane krzesła, fotele, stoliki i inne elementy wyposażenia.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge