Dodatki w stylu skandynawskim w moim domu

Dekoracje ścienne, donice o surowym wyglądzie, czy cechujące się prostotą zegary. Skromne, minimalistyczne dodatki w stylu skandynawskim coraz częściej pojawiają się we wnętrzach naszych mieszkań. Cieszą się dużą popularnością, stąd też nie ma się co dziwić, że jest ich na rynku całkiem sporo. Są przyjemne w odbiorze wizualnym i nie przesadzone w ilości ozdobników i dekoracji. To te elementy wystroju, które wspaniale dopełniają urządzonych nowocześnie i utrzymanych w minimalistycznym stylu wnętrz.

Wygląd wprowadzonych do wnętrza dodatków najczęściej zależy od stylu, w jakim zostało urządzone. Innymi elementami udekorujemy pomieszczenia w stylu glamour, innymi rustykalne, a jeszcze innymi skromne, minimalistyczne wnętrza.

Dodatki w stylu skandynawskim, podobnie jak i same mieszkania, które urządzono w tym samym stylu, cechują się skromnością i lekką formą. Nie mogą być zbyt ciężkie i nadmiernie przytłaczać pomieszczenia. Razem z innymi elementami wyposażenia mają dawać wrażenie przestronnej i lekkiej, a zarazem przyjemnej wizualnie przestrzeni. Mogą występować w jednolitej barwie lub charakteryzować się ciekawymi deseniami.

Z czym zestawiać dodatki w stylu skandynawskim

Warto pamiętać, że cechujące się prostotą i skromnością elementy można zestawiać z różnym wyposażeniem. Dodatki w stylu skandynawskim są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym, industrialnym, a często także klasycznym i wieloma innymi stylami architektury wnętrz.

Styl skandynawski – krótka charakterystyka

Urządzone w stylu skandynawskim wnętrza, choć najczęściej cechują się zastosowaniem chłodnych barw, same sprawiają wrażenie przytulnych i ciepłych. Warto pamiętać, że barwy w tonacji bieli i szarości dobrze jest równoważyć elementami, które uczynią wnętrza bardziej przyjaznym i ocieplą je. W tej roli doskonale sprawdzą się właśnie dodatki w stylu skandynawskim. Niekoniecznie muszą charakteryzować się zimnymi kolorami. Znajdziemy w rozmaitych barwach. Od szarości poprzez ogniste czerwienie, soczystą zieleń, błękity, brązy, beże i inne.

Praktyczne przykłady

Jakich elementów powinniśmy się spodziewać w urządzonych w tym stylu wnętrzach? Przede wszystkim takich, które charakteryzują się prostą linią i naturalnymi materiałami. Pojawi się w nich więc drewno z wyraźnym rysunkiem słojów, futrzane pufy oraz kapy wykonane z dzianiny. Dodatki w stylu skandynawskim mogą być też wykonane ze szkła i ceramiki.

Wybierając je do wykonania aranżacji, należy jednak zachować umiar. Wyglądają tak zachęcająco, że łatwo jest przesadzić z ich ilością. Styl skandynawski pozwala na pewną swobodę w doborze dodatków. Zachowanie estetyki wnętrza wymaga jednak, aby utrzymać je w podobnym stylu.

Super duet: stare i nowe

Skandynawskie wnętrza często zawierają meble i akcesoria stylizowane na stare. Nie boją się też połączeń tego co stare z nowym. Nie dziwi zatem fakt, że może się w nich pojawić stara komoda oraz nowoczesne dodatki w stylu skandynawskim.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge