Folia bąbelkowa w służbie człowieka

W branży opakowaniowej dostępne są takie materiały, które doskonale sprawdzają się w różnych okolicznościach i to nie tylko tych związanych pakowaniem. Jednym z nich jest folia bąbelkowa, która, choć wynaleziono ją zupełnym przypadkiem, dziś w wielu branżach jest po prostu nieoceniona, a czasem także niezastąpiona.

Folia babelkowa to przezroczysty, plastikowy materiał, w którym zostały uwięzione małe pęcherzyki powietrza. To właśnie one sprawiają, że materiał jest sprężysty i ma wiele inny cennych właściwości. Pęcherzyki rozmieszczone są w regularnych odstępach i gęsto upakowane. Taka budowa folii umożliwia jej wykorzystanie w branży e-commerce, transporcie delikatnych przedmiotów, ogrodnictwie. Znajduje też wiele innych zastosowań.

Branża e-commerce i folia bąbelkowa

Jednym z najlepiej znanych zastosowań folii bąbelkowej jest zabezpieczanie przedmiotów na czas transportu albo wysyłki. Z takim jej wykorzystaniem mamy do czynienia w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Folia bąbelkowa jest jednym z podstawowych akcesoriów stosowanych w sklepach internetowych. Stosuje się ją do owijania przedmiotów podatnych na zniszczenie albo jako wypełniacz do paczek. W pierwszym przypadku przesyłane towary zyskują dodatkową warstwę ochronną, w drugim możemy dzięki folii zniwelować puste przestrzenie w paczce, unieruchomić przedmiot, a tym samym ochronić go przed uszkodzeniem.

Folia bąbelkowa chroni przesyłane produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi, pochłania wstrząsy i drgania, oraz stanowi barierę dla wilgoci i zabrudzeń.

Folia bąbelkowa nie tylko solo

Ważnym materiałem opakowaniowym są też koperty bąbelkowe. Do ich produkcji stosuje się folię bąbelkową oraz papierowe koperty. Połączenie tych dwóch materiałów pozwala uzyskać niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia opakowanie.

Koperty babelkowe sprawdzają się do zabezpieczania oraz pakowania niewielkich, wrażliwych na uszkodzenia towarów. Świetnie nadają się do przesyłania i ochrony drobnej elektroniki, biżuterii oraz innych niedużych przedmiotów. Podobnie jak folia bąbelkowa chronią przed uszkodzeniem wskutek drgań, wstrząsów, uderzeń i upadku, a także przed zabrudzeniem i wilgocią.

Inne zastosowania folii bąbelkowej

Warto zwrócić uwagę, że folia bąbelkowa znajduje znacznie więcej zastosowań niż tylko ochrona produktów przesyłanych przez sklepy internetowe. Jej właściwości sprawiają, że bardzo chętnie jest też stosowana jako materiał do zabezpieczania mebli i innych cennych przedmiotów podczas przeprowadzki. W ogrodnictwie wykorzystuje się ją do zabezpieczania przed przymrozkami wrażliwych na niskie temperatury roślin. Stosowana jest także jako doskonały materiał izolujący i chroniący przed zimnem oraz wilgocią, który można ułożyć pod materacem podczas nocowania w namiocie. Jednak najciekawszym chyba zastosowaniem folii bąbelkowej jest wykorzystanie jej do specyficznej rozrywki. Strzelanie z małych pęcherzyków powietrza jest podobno bardzo odprężające, ale i uzależniające.

Jak widać, folia bąbelkowa to materiał o wielu obliczach. Sposobów jej wykorzystanie jest już niezwykle dużo i nadal pojawiają się nowe…

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge