Inspiracje do ogrodu – żegnaj zimo!

Czas na inspiracje do ogrodu? Właśnie teraz! Choć zima przez ostatnie dni daje się jeszcze we znaki, to kalendarzowa wiosna już do nas zawitała. Mróz i śnieg powoli zaczną odpuszczać. Dni stają się coraz dłuższe, stąd mamy również więcej energii i chęci do działania. To najlepszy moment, żeby zacząć planować prace na działkach i w przydomowych ogródkach. Pomysłów z pewnością mamy mnóstwo. Wykorzystajmy je!

Inspiracje do ogrodu – meble z palet

Ciekawym, praktycznym i wyjątkowo oryginalnym pomysłem, są meble ogrodowe z palet. To niemalże trend ostatnich sezonów, który wciąż kwitnie. Nie trzeba wielkich pieniędzy, specjalistycznych umiejętności i mnóstwa czasu, by poradzić sobie z wykonaniem prostych ławek czy stołu. Drewniane palety świetnie nadają się również na skrzynki, w których zagoszczą ulubione gatunki roślin lub ziół. Tak wykonaną konstrukcję można pomalować na dowolny kolor lub ozdobić. Dla miłośników DIY, paletowe inspiracje do ogrodu, to jest to!

Nie zapominamy o aspekcie praktycznym. Jeśli tylko drewno zostanie dobrze zaimpregnowane, to przetrwa naprawdę długi czas. Na tak wykonanych ławkach, ławach i prostych krzesłach lub nieco bardziej fantazyjnych fotelach, można położyć grube, miękkie poduszki. Stół przykryć wzorzystą ceratą i atmosfera pod pierwszego grilla ze znajomymi, jak znalazł. Praktycznie i pięknie.

Oświetlenie – inspiracje do ogrodu

Inwestycja, na którą zdecydowanie warto postawić, to ogrodowe oświetlenie. Okey, nasze ścieżki są już dobrze oświetlone lampkami solarnymi, a nad frontowymi drzwiami wiszą dekoracyjne latarenki. Potrzebne nam kolejne punkty świetlne? W grę wchodzi tym razem nie potrzeba, ale pomysł, by uwydatnić atuty ogrodu.

Za punkt wyjścia przyjmijmy najciekawsze okazy roślinne, skalniaki czy oczka wodne. Przymierzmy się ze światłem latarki, by sprawdzić, jak mogłoby się prezentować oświetlenie w pobliżu wspomnianych elementów zielonej architektury. Praktyczne rozwiązania świetlne już mamy, teraz postawmy na zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości ogrodu, a także podkreślenie tego, co w nim najpiękniejsze! Możemy wybrać barwne LED-y, dzięki którym zacznie się gra świateł, a przy tym zachowamy walor energooszczędności.

Technorattan na pokładzie

O meblach już było, zatem do czego technorattan? Z tego materiału wykonywane są już nie tylko meble. Na rynku znajdziemy sporo technorattanowych detali, produktów typowo dekoracyjnych, które mogą stać się doskonałą ozdobą, i to całoroczną, każdej zielonej przestrzeni. Postawimy chociażby na donice, idealne także na balkon – stojące lub podwieszane. Lekki i wytrzymały stolik z technorattanu, pokryty szklaną szybą, nie musi być tylko stolikiem na popołudniowy czas z kawą. To okazja, by stworzyć podstawkę pod ogrodowe rzeźby.

Inspiracje do ogrodu wbrew pozorom znajdują się wokół nas. Rozejrzyjmy się, pomyślmy i przemyślmy, co dopełni zielonej przestrzeni, w której chcemy się relaksować.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge