Kolory feng shui – przyciągaj energię i sukcesy!

Ileż to razy zastanawiamy się nad kolorem ścian w swoich mieszkaniach i domach? Dajmy się przekonać, że to właśnie kolory feng shui są w stanie rozwiać nasze wątpliwości. Każdy z nich ma znaczenie. Barwy odpowiadać będą nie tylko za spójność aranżacyjną. Przyniosą nam dobre samopoczucie i sukces. Wpłyną na zdrowie i energię, jakie zapanują w naszych wnętrzach. Sprawdźmy, na które z nich warto postawić i jak wykorzystać strategię palety kolorów, w myśl filozofii feng shui.

Kolory feng shui – energia poszczególnych sfer życia

Zacznijmy od najpopularniejszych kolorów. Na pierwszy ogień – biel. Czystość, niewinność i reprezentacja energii yang, czyli otwartość. Ten kolor sprawdza się we wnętrzach, które wiążą się z zawieraniem znajomości. Biel to sfera podróży i przyjaźni. Nie tylko wedle filozofii feng shui, ale i uwzględniając ogólne zasady aranżowania wnętrz, warto skorzystać z bieli. Wnoszącej do pomieszczeń świeżość oraz harmonię.

Z odświeżeniem, a także oczyszczeniem wiąże się barwa niebieska. Ten kolor będzie odpowiadał wielu osobom, ponieważ jest stonowany, ale nie banalny. Niebieski to często nasza ulubiona barwa. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale i budzi zaufanie. Daje poczucie bezpieczeństwa oraz tworzy intymną atmosferę. To dlatego w naszych wnętrzach, najczęściej w łazienkach i strefach relaksu, spotkać możemy subtelny błękit.

Zielona farba na ścianach ukoi i uspokoi. Oczyści, orzeźwi. Da efekt leczniczy i regeneracyjny. Zielony pomaga się skupić i skoncentrować, dlatego idealnie sprawdza się w miejscach aranżowanych z myślą o nauce czy domowym biurze.

Słoneczny żółty wnosi do wnętrza radość. To energia, optymizm i okazja, by zacieśnić więzi z bliskimi. W żółtym otoczeniu posiłki smakują lepiej i wszyscy stają się szczęśliwsi. Warto zadbać o to, by odcień ten znalazł się w salonie oraz kuchni.

W żywiole ognia swoje miejsce znalazła mocna czerwień. Pobudzająca, symbolizująca siłę oraz przemianę. Ten kolor ma w sobie mnóstwo energii, pasji, namiętności. Przypisuje się go sferom związanym z karierą. Czerwień doskonale wpisze się w sypialnie, jadalnie oraz kuchnie, a także salony.

Na koniec nieco relaksu i odprężenia. Poczucie spokoju zagwarantuje nam fiolet. Barwa wyrazista, a jednak pozwalająca osiągnąć duchową równowagę. Fiolet to bogactwo i władza. Z drugiej zaś strony mistycyzm oraz magia. Barwę tę możemy zastosować w salonie, ale i sypialni.

Każde pomieszczenie w innym kolorze

Kolory feng shui to symbolika, z której warto skorzystać. Możemy przecież poszczególne pomieszczenia urządzić w zupełnie innym stylu. Nadając im odmiennego charakteru z pomocą barw. Trzymając się zasad feng shui, które dotyczą akurat stosowanych barw, zyskamy nie tylko na harmonijnym wnętrzu i spójnej aranżacji. Przede wszystkim uzyskamy efekt pobudzenia lub ukojenia, w zależności od potrzeb. Sprawimy, że nasze wnętrza będą pozytywnie wpływać na poszczególne sfery życia.

Zadbajmy o odpowiednio dobrane kolory feng shui. Tak niewiele względem fizycznego wykonania, a tak wiele w kwestiach duchowych i życiowych.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge