Magiczne oświetlenie do łazienki

Czy bez łazienki jesteśmy w stanie się obyć? Na co dzień z pewnością nie. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie kwestia tego, by po prostu mieć dostęp do tak specyficznego pomieszczenia. W grę wchodzi wnętrze łazienki. Sposób jej urządzenia, wszystkie elementy znajdujące się w środku, które mają nam posłużyć do komfortowego ich użytkowania. Niebanalne znaczenie będzie mieć oświetlenie. To dzięki niemu łazienka stanie się magiczną, przyjazną i pozwoli z nieskrywaną przyjemnością korzystać ze skrzętnie urządzonej przestrzeni.

Lampy wiszące i nie tylko

Do wyboru mamy dwa główne rodzaje oświetlenia, jakie goszczą w łazience. Są to lampy wiszące bądź wbudowane. To, jakie wybierzemy, zależne jest od funkcji oświetlania, a także dostępnego metrażu. Mała łazienka nie wyklucza montażu lamp wiszących. Wystarczy wybrać odpowiednią konstrukcję, która nie będzie przeszkadzała podczas poruszania się, jak i nie obniży optycznie pomieszczenia.

Wiszące lampy mogą mieć proste konstrukcje, ale z dodatkowym elementem, który czyni je niebanalnymi. Prosta konstrukcja może również wyróżniać się kształtem. Precyzją wykonania i zastosowanymi połączeniami materiałów, dzięki czemu zyskujemy na funkcjonalnym, estetycznym i wyjątkowym oświetleniu.

Kolejno warto zwrócić uwagę na lampy łazienkowe, które przypominają plafony. Doskonałe do bardzo niskich i małych łazienek. Nie ograniczające przestrzeni, a przy tym dające światło odbite od sufitu, czyli rozproszone i wyraziście oświetlające całą przestrzeń.

Strefa umywalkowa

Umywalka i okolice lustra to nie lada wyzwanie pod względem oświetlenia. Na pierwszym miejscu należy wziąć pod uwagę dostęp do światła dziennego. W łazienkach, które posiadają duże okno, z powodzeniem można zastosować mniejsze lampki i w ten sposób zyskać na oszczędności. Poza tym przy świetle dziennym najlepiej wykonywać makijaż, jak i czynności pielęgnacyjne.

Jeśli łazienka nie oferuje nam dostępu do światła dziennego, to z pomocą lamp należy stworzyć takie warunki. Umieszczając wokół lustra niewielkie źródła światła. Montując je symetrycznie bądź na krawędziach lustra, by zapewniały równomierne oświetlenie. Światło nie może być zbyt zimne czy oślepiające, ponieważ spowoduje widzenie nienaturalnych kolorów. Poza tym wiązka padająca wprost na nasze oczy będzie wywoływać znaczny dyskomfort.

Alternatywa w postaci punktowych źródeł światła

Niewielkie punkty świetlne są w stanie spełniać funkcje oświetlenia głównego. Idealnie sprawdzają się w strefie kąpielowej, która ma budować atmosferę sprzyjającą relaksowi. W okolicach lustra, odpowiednio rozmieszczone, pozwolą uzyskać efekt niczym z garderoby gwiazd.

Możliwości tak naprawdę jest wiele i niezależnie od przyjętej aranżacji, można znaleźć lampy łazienkowe, które będą praktyczne, ciekawe i świetnie wykonane. Nie brakuje designerskich propozycji światowych producentów, jak i klasycznych wykonań urozmaiconych jedynie detalami, które przyciągają uwagę, ale nie gryzą się z wnętrzami tradycyjnymi. Można by rzec, do wyboru, do koloru!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge