Przesyłanie towarów na odległość – jak dbać o ich bezpieczeństwo?

W dzisiejszych czasach coraz więcej produktów jest sprzedawanych przez internet. Obecnie są to nawet te przedmioty, które ze względu na swą strukturę lub materiał, mogą być narażone na uszkodzenia. Okazuje się, że kluczem do sukcesu w branży e-commerce jest odpowiednio dobrane opakowanie. A ponieważ rynek oferuje ich szeroki wybór, to sprzedawcy internetowi mogą dopasować rodzaj opakowania do konkretnego przedmiotu.

Chciałoby się powiedzieć, że przesyłanie sprzedawanych produktów na odległość jeszcze nigdy nie było tak proste. Po części rzeczywiście jest to prawda, bo zróżnicowane opakowania pozwalają na efektywne zabezpieczanie przesyłek. Należy jednak pamiętać, że działania e-sprzedawców nie opierają się wyłącznie na pakowaniu i wysyłaniu.

O czym musi pamiętać sprzedawca internetowy?

Konieczne jest podjęcie szeregu innych czynności, które pomogą w ściągnięciu klientów na stronę internetową, w zbudowaniu pozytywnego wizerunku e-sklepu, pozwolą zaistnieć pośród konkurencji. Jest to jednak tematyka na osobny artykuł i nie będziemy się dziś nią zajmować.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że obowiązkiem sprzedawcy jest też takie zabezpieczenie wysyłanego produktu, by ten nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami prawa, w większości przypadków to właśnie sprzedawca będzie odpowiadał za uszkodzenia przesyłek. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kupujący skorzystał z innego sposobu dostawy przedmiotu, niż oferował ten pierwszy.

Różnorodność materiałów opakowaniowych

Firmy działające w branży e-commerce i oferujące sprzedaż towarów na odległość mogą skorzystać z oferty centrum opakowań. Znajdą tam szeroki wybór akcesoriów do pakowania, które dają możliwość pakowania i ochrony przed ewentualnym uszkodzeniem różnych przedmiotów. Dzięki temu z łatwością mogą wybrać takie materiały, które najlepiej pasują do konkretnych produktów.

Pośród akcesoriów do pakowania można znaleźć między innymi kartony tekturowe, które stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych w e-sklepach opakowań. Kartony tekturowe są dostępne w różnych rozmiarach i pozwalają na zabezpieczanie wielu typów produktów. Wysyła się w nich odzież, książki, elektronikę, różne urządzenia, artykuły spożywcze i wiele innych.

Same kartony nie wystarczą jednak, by dobrze zabezpieczyć przesyłkę. Konieczna jest także solidna taśma pakowa oraz wypełniacze do paczek. Wśród tych ostatnich doskonale sprawdzą się poduszki powietrzne albo folia bąbelkowa.

Poza kartonami sprzedawcy internetowi mają do dyspozycji również inne opakowania. Doskonałą opcją dla  osób wysyłających niewielkie przedmioty są koperty bąbelkowe. Dwie warstwy takiej koperty (zewnętrza – papierowa i wewnętrzna – wykonana z folii bąbelkowej) sprawiają, że jest to opakowanie o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie. Schowane wewnątrz przedmioty są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Koperta amortyzuje też wstrząsy w trakcie transportu.

Z kolei tuby tekturowe sprawdzają się do zabezpieczania i przesyłania wielkoformatowych wydruków. Doskonale zabezpieczają kalendarze ścienne, plakaty, dokumenty, naklejki ścienne itp.

Do konkretnego produktu należy dopasować odpowiedni, dający gwarancję jego bezpieczeństwa rodzaj opakowania. Przykładowo drobną elektronikę, książki oraz biżuterię można przesyłać w kopertach bąbelkowych. Przedmioty o większych gabarytach pakuje się zwykle do kartonów i zabezpiecza folią bąbelkową albo poduszkami powietrznymi.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge