Sofa w kwiaty – zapomniany motyw powraca

Motywy kwiatowe nieustannie znajdują miejsce w domowych aranżacjach. Jak jednak sofa w kwiaty ma się do dzisiejszych modnych, nowoczesnych i niekiedy futurystycznych wnętrz? Czy możliwe jest wpisanie jej w klimat loftowej, industrialnej przestrzeni? W jaki sposób wybrać kwieciste obicie sofy, by nie była infantylna? Podpowiadamy!

Sofa w kwiaty – romantyczne uzupełnienie

Motywy kwiatowe nie muszą być infantylne. Do wyboru mamy przecież nie tylko barwne kompozycje, które wpisuje się w kwieciste, ale dziecięce wnętrza. Jeśli dobrze rozejrzymy się w ofercie, szybko przyjdzie nam się przekonać, że możliwości jest naprawdę wiele!

Sofa w kwiaty cudownie dopełnia romantycznego klimatu. Wprowadza swobodną, przyjazną i intymną atmosferę. Z powodzeniem może znaleźć swoje miejsce pośród skandynawskich propozycji. W takim wypadku wybierzmy obicie, które będzie nas raczyć kwiatami w barwie pudrowego różu, delikatnych żółci czy niezbyt wyrazistych zieleni. Skandynawskie wystroje znajdują przestrzeń dla takich propozycji, ponieważ stonowane kolory mogą wydawać się niekiedy mdłe. Uzupełnienie o żywy motyw kwiatowy, staje się równoważnią i zapewnia harmonię zastosowanej stylistyki.

Kwiecista kanapa równie dobrze może stanąć w salonie bądź sypialni, które to urządzono w charakterze prowansalskim bądź shabby chic. Czy pójście w tę stronę designu oznacza, że kwiaty nie idą w parze z nowoczesnością? Sprawdźmy!

Industrialnie i nowocześnie – tuż obok łączki

Subtelne kwiaty, ledwo zauważalne bądź całe obicie kwieciście rzucające się w oczy. Takie kompozycje są bardzo specyficzne i trudno przejść obok nich obojętnie. Kojarzą się głównie ze stylem wiejskim, rustykalnym bądź starodawnymi wnętrzami. Nie musi tak być! Skandynawskie aranżacje idące w parze z kwiatami, to już pierwszy dowód na to, że romantyczne płatki mogą znaleźć swoje miejsce w nowoczesnym wystroju.

Najtrudniej będzie połączyć loft lub minimalistyczne i surowe wnętrze z meblem, jaki stanowi sofa w kwiaty. Jest to jednak możliwe. Wystarczy postawić na delikatny wzór bądź wybrać kanapy, które w dużej mierze są gładkie i bez ozdobników, a kwiaty widnieją przykładowo tylko na bokach.

Dobierając takie wykonania pamiętajmy o tym, by nie były one przypadkowymi. Aranżacja musi ze sobą współgrać, bo nietrudno o efekt kiczu lub infantylizmu, a przecież nie o to nam chodzi. Zwracajmy uwagę na kolorystkę, łączenie motywów kwiatowych z innymi. Uwzględniajmy potrzebę stonowania całej reszty na rzecz możliwości zastosowania tak wyrazistego wypoczynku, jaki stanowić będzie sofa w kwiaty. Przy odrobinie inspiracji efekty końcowe zaskoczą, ale pozytywnie!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge