Spot light w łazience. Oświetlenie na czasie

Łazienka w świetle dnia prezentuje się najpiękniej. Gdy nie mamy możliwości zainstalować w niej choćby małego okienka, przyjdzie zadowolić się światłem sztucznym. Na szczęście możliwości odnośnie doboru barwy światła, jego źródła, a także konstrukcji oświetleniowej, pozwalają, w sposób metaforyczny, stworzyć coś z niczego. Na rynku zagościł pewien typ opraw oświetleniowych, a mianowicie spot light. Ich specyfika polega na tym, że w minimalistycznych oprawach kryje się całe spektrum możliwości. I na to dziś zwracamy uwagę.

Spot light do każdej łazienki

Zarówno małe, średnie, jak i duże łazienki, a także przestronne pokoje kąpielowe, wymagają zastosowania wręcz idealnie dobranego oświetlenia. W tej roli świetnie sprawdza się spot light. Minimalistyczne oprawy, dobrze komponujące się z nowoczesnymi i oszczędnymi ledami. Dostępne w podstawowej palecie kolorystycznej, głównie czerni, bieli bądź srebrze. Z wykończeniem matowym, satynowym czy też błyszczącym, dzięki zastosowaniu chromowanych elementów.

Minimalizm i proste choć wyjątkowe wykonanie, przemawia na korzyść naszych aranżacji. We współczesnych łazienkach, które są właśnie minimalistyczne, wręcz surowe i maksymalnie praktyczne, oświetlenie typu spot light staje się ostatnim elementem aranżacyjnej układanki.

Z kolei w bogato zdobionych łazienkach, luksusowych pokojach kąpielowych czy klasycznych aranżacjach, jest to oświetlenie doskonale spełniające swoje praktyczne funkcje. Wpisujące się w klimat wnętrza, ale i pozostawiające miejsce na zastosowanie innych opraw oświetleniowych, które będą dominować, jako zdobne.

Czerń, biel czy srebro?

Czerń może wydawać się trudnym kolorem w aranżacjach. Jest bardzo wyrazista, a źle dobrana będzie przytłaczać. Z kolei w jasnych lub wielokolorowych wnętrzach, zginie w tłumie. Bądź zwróci na siebie uwagę, ale niekoniecznie w pozytywny sposób. Czy to oznacza, że mamy z niej rezygnować? Oczywiście, że nie, bo w ostatnich sezonach mocno wkroczyła na oświetleniowe salony. Jest modna, trendy i charakterystyczna. Będzie zatem pasować do łazienek luksusowych. Takich, gdzie znajdujemy sporo błysku i kryształowych elementów. Równie dobrze sprawdzi się pośród dwukolorowych koncepcji, gdzie będzie kontrastować z jasną barwą. Wyznaczając strefy bądź eksponując wybrane elementy.

Biel odpowiadać będzie osobom, które lubią jasne, przestronne i doskonale uporządkowane łazienki. Jest uniwersalna i połączymy ją praktycznie z każdą barwą. Spot light w białym odcieniu pasować będzie do łazienek niezależnie od ich metrażu.

Srebro – chromowane elementy, satynowe lub całkowicie matowe wykończenie. To duże pole do popisu, jeśli brać pod uwagę oświetlenie łazienkowe. Takie wykonania są uniwersalne w podobnym stopniu, co biel. Dobrze komponują się z tradycyjnymi, ale i nowoczesnymi łazienkami.

Niby nie wiele, a jednak dużo. Kombinacji, możliwości i finalnie niebanalnych aranżacji łazienkowych. Chciałoby się rzecz – do wyboru, do koloru, choć w tym wypadku akurat paleta kolorystyczna jest równie minimalistyczna, co same spot lighty.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge