Zestawy idealne na czas remontu i przeprowadzki

Remont i przeprowadzka. 2 słowa, które kryją w sobie mnóstwo emocji i to niestety często negatywnych. 2 słowa, których nie darzymy zbyt wielkimi uwielbieniem, bo zarówno podczas remontu, jak i przeprowadzki, tracimy sporo pieniędzy, czasu i nerwów. Bywa tak, że to tor przeszkód. Możemy jednak przejść przez ten etap sprawnie, szybko i bez niestandardowych problemów. Przygotowanie, plan działania, dobra ekipa – to nie wszystko. Od czego zacząć?

Etap przygotowania do remontu

Do remontu warto przygotować się naprawdę skrupulatnie. Wbrew pozorom nie będzie to zmarnowany czas, bo później wszystkie czynności pójdą sprawniej i szybciej. Gdy mamy już wyznaczony budżet, przychodzi moment na zakupy. W wybieranych materiałach i produktach musimy uwzględnić elementy zabezpieczające. Wszystko to, w czym będzie można zapakować swój dobytek, a przynajmniej uchronić go przed uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem.

Z jednej strony można wykorzystać na pakunki stare kartony, pudełka po butach, kosze czy nawet koperty na drobiazgi, które łatwo zgubić. Niestety do części przedmiotów konieczny staje się zakup nowych kartonów – odpowiednio wytrzymałych i o wysokiej gramaturze. Nie obejdzie się również bez taśmy klejącej, markerów do podpisywania pudełek, folii zabezpieczającej meble i podłogi. Kupując wszystkie produkty osobno – więcej płacimy, dużo chodzimy po sklepach, poświęcamy na zakupy sporo czasu. Jak temu zaradzić?

Zamiast szukać zamienników i tańszych alternatyw, które przysparzają tylko więcej problemów, warto postawić na kompletny zestaw malarski bądź zestaw przeprowadzkowy, do znalezienia w ofercie, jaką posiada producent opakowań. W zestawie malarskim znajdujemy przydatną folię, która doskonale zabezpiecza podłogi na czas malowania, ale i meble. Z kolei w zestawie przeprowadzkowym są kartony idealne do pakowania różnorodnych rzeczy.

Zaplanowana przeprowadzka

Gdy remont w nowym lokum mamy już za sobą i czeka nas przeprowadzka, nadchodzi czas przygotowań do niej. I tu ponownie przydaje się wspomniany zestaw przeprowadzkowy. Bez niego ani rusz! Kartony są najważniejsze, ale i specjalny nożyk do cięcia czy markery, którymi podpiszemy pudełka, to akcesoria, których pomoc staje się nieoceniona. Do tego mocne taśmy klejące, aby wszystko sprawnie zapakować, a później przetransportować, korzystając z doskonałego zabezpieczenia.

Zarówno podczas zabezpieczania dobytku na czas remontu, jak i skrupulatnego przygotowania do przeprowadzki, nie warto się spieszyć. Jak dobrze wiemy – gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy! Wykorzystajmy wcześniej wspomniany czas właśnie PRZED, a nie PO. Po może być już za późno. A przecież chodzi o to, by nie tylko wszystko poszło sprawnie, ale i by uchronić się przed zbędnymi nerwami, usterkami, uszkodzeniami, które najczęściej wynikają z pośpiechu i działania pod wpływem chwili. Remont i przeprowadzka to nie wydarzenia, które wiążą się ze spontanicznymi decyzjami. Pamiętajmy o tym!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge